Palmovka – Prosek; odklon linky 953

Výluka - logo
od 21.9. do odvolání

Z důvodu uzavírky ulice Prosecká pojede linka 953 odklonem přes zastávku „Nádraží Vysočany“

Zastávky Kundratka, Kelerka a Prosecká nebudou obsluhovány.

Brandýs n.L., Vrábí; přemístění zastávky pro linky 346 a 478

od 31.8. do odvolání

Z důvodu uzavírky ul. Průmyslová je zastávka „Brandýs n.L., Vrábí“ ve směru Brandýs n.L., Pražská i nadále přemístěna do ulice Strojírenská před křižovatku s ulicí Pražská k vybudovanému provizornímu nástupišti .

Pro linku 478 ve směru Brandýs n.L.,Continental – Stará Boleslav je zastávka i nadále zrušena

Linky 367, 375 a 953 již obsluhují pravidelnou zastávku u nově vybudované okružní křižovatky.

Čelákovice,Záluží a Nehvizdy,Nehvízdky; změna obslužnosti

Výluka - logo
do 5.9. do odvolání

Z důvodu uzavírky silnice Záluží – Nehvízdky bude linka 655 odkloněna mimo zastávku „Nehvizdy, Nehvízdky

Zastávky „Čelákovice, Záluží“ a „Čelákovice, Záluží, Cihelna“ ve směru Úvaly nebudou obsluhovány, resp. do zastávky „Čelákovice, Záluží“ ve směru od Čelákovic budou zajíždět pouze vybrané spoje, které zde budou ukončeny.

Kostelec n.L.,žel.st.; zrušení zastávky

Výluka - logo
od 19.8. do odvolání

Z důvodu neohlášených stavebních prací nebude do odvolání obsluhována zastávka „Kostelec n. L., žel.st.“ Pro nástup a výstup je možné využít zastávku „Kostelec n. L., Na Růžku“.

Integrace Kokořínska

Vážení cestující,
od 8. srpna 2020 dochází k integraci autobusových linek v oblasti Kokořínska (oblast mezi Mělníkem, Liběchovem, Mšenem, Mělnickým Vtelnem a Všetaty). Zavedeno bude 9 nových linek (689–697), změněny budou stávající linky 474 a 668. Zrušeno bude 17 linek mimo systém PID. Bude rozšířena dopravní obslužnost v relacích Mělník – Kokořín a Mělník – Mšeno, dojde ke koordinaci časů a odstranění souběhů železnice a autobusů v relaci Mělník – Mšeno i neefektivních souběhů autobusů v relaci Mělník – Liběchov. Nové spoje jsou zavedeny v mezikrajské relaci Mšeno – Dubá. Rozšířena bude také víkendová doprava do turisticky atraktivní oblasti Kokořínska zejména z Mělníka, kde budou zajištěny návaznosti na autobusy z Prahy.

Dotčená města a obce:
Blatce, Dobřeň, Doksy, Dolní Zimoř, Dubá, Chorušice, Kadlín, Kanina, Katusice, Kluky, Kokořín, Lhotka, Liběchov, Lobeč, Luka, Medonosy, Mělnické Vtelno, Mělník, Mšeno, Nebužely, Nosálov, Okna, Řepín, Skalka u Doks, Stránka, Střemy, Tachov, Tupadly, Velký Borek, Vidim, Vrátno, Vrchovany, Vysoká, Ždírec, Želízy.

Jízdní řády ke stažení

Pro pravidelné cestování lze zakoupit měsíční, čtvrtletní nebo roční jízdné. Jízdné je možné zakoupit elektronicky na Lítačku nebo v papírové podobě k průkazce PID. Průkazku PID lze zařídit na počkání v Mělníku, v informační kanceláři.

Informační leták včetně jízdních řádů ke stažení

Podrobnější informace naleznete zde

Omlazování vozového parku pokračuje

V průběhu května  téměř současně dorazily dodávky autobusů od dvou našich stálých dodavatelů, firem Solaris a SOR.  V první řadě se jedná  o  2 kloubové autobusy Solaris Urbino 18, které budou zajišťovat provoz zejména na linkách 375 a 367. Mimochodem, od roku 2009 firma nakoupila již 21 kloubových autobusů od tohoto  výrobce.  Současně pro linky MHD Praha ( 166 a 186) byly pořízeny tři autobusy SOR 9,5m BN.  Tyto autobusy jsou kompletně vybaveny dle nových standardů kvality PID včetně plné klimatizace, kompletního OIS a rozšířené výbavy pro cestující. Kromě již tradičních standardů jsou autobusy doplněny o kamerový systém, sčítání cestujících i preferencí na křižovatkách.