Skorkov, Podbrahy a Otradovice; změna obslužnosti

Výluka - logo
1.12. od 7:30 do 16:40
2.12. od 7:30 do 18:40

Z důvodu rekonstrukce otočky autobusu pojede linka 667 odklonem bude zastávka Skorkov, u transformátoru přemístěna před obecní úřad.

Z důvodu jízdy odklonem po dálnici nebudou spoje podruhé zastavovat v zastávkách Skorkov, Podbrahy a Skorkov, Otradovice, Křižovatka

Jízdní řád pro den 1.12.Zastávkové jízdní řády | Pražská integrovaná doprava (pid.cz)

Jízdní řád pro den 2.12.Zastávkové jízdní řády | Pražská integrovaná doprava (pid.cz)

Kostelní Hlavno, u kostela; přemístění zastávky

Výluka - logo
od 3.12. do 8.12.

Z důvodu částečné uzavírky silnice v místě zastávky bude zastávka přemístěna.

od 3. do 5.12.

  • směr Mečeříž – vpřed po směru jízdy k chodníku u silnice III/24424, cca 40 metrů před odbočku na Tuřice k dřevěnému plotu.
  • směr Hlavenec – do pravidelné zastávky „U Pomníku“ pro linku 670 směr Hlavenec.
  • směr Sudovo Hlavno (spoje od Mečeříže) – zpět proti směru jízdy k chodníku u silnice III/24424 cca 30 metrů před odbočku na Sudovo Hlavno, ke křížku na konci plotu
  • směr Sudovo Hlavno (spoje od Hlavence resp. výchozí z Kostelního Hlavna) – do pravidelné zastávky „U Pomníku“ pro linku 670 směr Mečeříž.

od 5. do 8.12.

  • směr Mečeříž – vpřed po směru jízdy k chodníku u silnice III/24424, cca 40 metrů před odbočku na Tuřice k dřevěnému plotu.
  • směr Sudovo Hlavno (spoje od Mečeříže) – zpět proti směru jízdy k chodníku u silnice III/24424 cca 30 metrů před odbočku na Sudovo Hlavno, ke křížku na konci plotu.

Dřísy; odklon linek

od 2.12. do 11.12.

Z důvodu uzavírky silnice nebude obsluhována zastávka Dřísy,žel.st. Linky 476 a 669 pojedou odklonem přes obec Lhota.

Pro cestující z/do Brandýsa n.L.-St.Bol. a Borku do/ze zastávky Lhota s předplatní časovou jízdenkou platnou pro tarifní pásmo 3 jsou při cestě mezi těmito zastávkami zastávky v obci Křenek zařazeny do tarifního pásma 3,4. Pro ostatní cestující platí pásmo 4

Úprava provozu od 18.11.

Výluka - logo

V souvislosti s obnovenou prezenční výukou pro žáky 1. a 2. tříd dojde k obnovení vybraných školních spojů. Ostatní omezení dopravy (vč. posilových školních spojů) zůstávají nadále zachována. Prosíme, sledujte jízdní řády.

Omezení dopravy od 2.11.2020

Výluka - logo

s ohledem na další omezení spojené s epidemií nemoci COVID-19 vyhlášené Vládou České republiky došlo ze strany vedení Středočeského kraje a hlavního města Prahy ke schválení dopravních opatření zpracovaných organizátory IDSK a ROPID, která spočívají v omezení provozu linek PID, SID a PAD z důvodu významného propadu přepravní poptávky.

MĚSTSKÉ AUTOBUSY – PRAHA

Od pondělí 2. 11. 2020 dojde ke zkrácení provozu denních linek do cca 22:00 – 22:30 hodin následovaný provozem nočních linek v intervalu 60 minut (30 minut na čtyřech páteřních linkách), jejichž zahájení provozu bude přibližně o 2 hodiny dříve oproti trvalému stavu.

PŘÍMĚSTSKÉ AUTOBUSY:

Od pondělí 2. 11. 2020 bude na příměstských linkách nasazen prázdninový provoz (s nutností případně podle rozhodnutí vlády řešit doplnění školních spojů). Do 21:00 budou linky jezdit dle prázdninových JŘ, následně by z Prahy odjel poslední spoj v čase cca mezi 22:30 a 23:00 hodin. 

Zachovány zůstanou také regionální spoje s odjezdy v cca 22.30 hod. tam, kde je zajištěn odvoz zaměstnanců z odpoledních pracovních směn.

Ruší se provoz nočních regionálních autobusových linek s výjimkou linky 953 v úseku Palmovka – Vinoř, která zajišťuje obsluhu hl. m. Prahy.

Vyvěšení nových jízdních řádů na zastávky bude probíhat s termínem do pátku 6. 11. 2020, v elektronických vyhledávačích a na www.pid.cz budou informace k dispozici již od pondělka.

ČSAD Střední Čechy má již v provozu 81 autobusů na CNG

Ve čtvrtek 17. září 2020 proběhlo na provozovně na Mělníku slavnostní uvedení 27 nových autobusů Crossway Low Entry Line CNG 12 m do provozu. Jedná se o největší jednorázovou dodávku autobusů  v historii firmy.   

Od roku 2018  bylo v rámci 4 veřejných zakázek postupně dodáno již 81 nízkopodlažních autobusů s pohonem na CNG. Uvedená dodávka 27 vozidel od firmy TEZAS servis je pořízena s finanční podporou z Integrovaného regionálního operačního programu. Celková hodnota projektu je 163 milionů korun, finanční účast z IROP ITI činí 139 milionů Kč, zbývajících 24 milionů zaplatil dopravce z vlastních zdrojů. 

Osvědčený model nízkopodlažního autobusu IVECO Crossway LE CNG bude zajišťovat provoz na linkách PID v metropolitní oblasti Středočeského kraje, zejména na linkách v regionu  Mělníka, Kralup nad Vltavou a Brandýsa nad Labem.  Autobusy jsou  vybaveny dle platných  standardů kvality PID včetně plné klimatizace a kompletního odbavovacího a informačního systému.  Samozřejmostí je již možnost platit jízdné nejen v hotovosti, ale cestující mohou zaplatit jízdné také bezkontaktní bankovní kartou či mobilní aplikací PID.

Nákupem nových autobusů dojde k náhradě posledních velmi oblíbených  autobusů Karosa 954, které již v současné době nesplňují požadavky na komfort cestujících a jejichž emisní limity neodpovídají stávajícímu trendu v oblasti dopravy. Firma omlazováním vozového parku rovněž začíná postupně vyřazovat i vysokopodlažní autobusy IVECO Crossway.  Podíl nízkopodlažních autobusů ve vozovém parku firmy  se tímto nákupem navyšuje již na  78 %, podíl klimatizovaných vozidel přesahuje 61 %. Rok 2020 bude opět patřit  v historii firmy  k nejúspěšnějším rokům v oblasti nákupu nových autobusů. Celkem bude v průběhu tohoto roku  pořízeno 40 nových nízkopodlažních vozidel, což představuje cca 22 % vozového parku.

Integrace Kokořínska

Vážení cestující,
od 8. srpna 2020 dochází k integraci autobusových linek v oblasti Kokořínska (oblast mezi Mělníkem, Liběchovem, Mšenem, Mělnickým Vtelnem a Všetaty). Zavedeno bude 9 nových linek (689–697), změněny budou stávající linky 474 a 668. Zrušeno bude 17 linek mimo systém PID. Bude rozšířena dopravní obslužnost v relacích Mělník – Kokořín a Mělník – Mšeno, dojde ke koordinaci časů a odstranění souběhů železnice a autobusů v relaci Mělník – Mšeno i neefektivních souběhů autobusů v relaci Mělník – Liběchov. Nové spoje jsou zavedeny v mezikrajské relaci Mšeno – Dubá. Rozšířena bude také víkendová doprava do turisticky atraktivní oblasti Kokořínska zejména z Mělníka, kde budou zajištěny návaznosti na autobusy z Prahy.

Dotčená města a obce:
Blatce, Dobřeň, Doksy, Dolní Zimoř, Dubá, Chorušice, Kadlín, Kanina, Katusice, Kluky, Kokořín, Lhotka, Liběchov, Lobeč, Luka, Medonosy, Mělnické Vtelno, Mělník, Mšeno, Nebužely, Nosálov, Okna, Řepín, Skalka u Doks, Stránka, Střemy, Tachov, Tupadly, Velký Borek, Vidim, Vrátno, Vrchovany, Vysoká, Ždírec, Želízy.

Jízdní řády ke stažení

Pro pravidelné cestování lze zakoupit měsíční, čtvrtletní nebo roční jízdné. Jízdné je možné zakoupit elektronicky na Lítačku nebo v papírové podobě k průkazce PID. Průkazku PID lze zařídit na počkání v Mělníku, v informační kanceláři.

Informační leták včetně jízdních řádů ke stažení

Podrobnější informace naleznete zde

Omlazování vozového parku pokračuje

V průběhu května  téměř současně dorazily dodávky autobusů od dvou našich stálých dodavatelů, firem Solaris a SOR.  V první řadě se jedná  o  2 kloubové autobusy Solaris Urbino 18, které budou zajišťovat provoz zejména na linkách 375 a 367. Mimochodem, od roku 2009 firma nakoupila již 21 kloubových autobusů od tohoto  výrobce.  Současně pro linky MHD Praha ( 166 a 186) byly pořízeny tři autobusy SOR 9,5m BN.  Tyto autobusy jsou kompletně vybaveny dle nových standardů kvality PID včetně plné klimatizace, kompletního OIS a rozšířené výbavy pro cestující. Kromě již tradičních standardů jsou autobusy doplněny o kamerový systém, sčítání cestujících i preferencí na křižovatkách.