Omlazování vozového parku pokračuje

V průběhu května  téměř současně dorazily dodávky autobusů od dvou našich stálých dodavatelů, firem Solaris a SOR.  V první řadě se jedná  o  2 kloubové autobusy Solaris Urbino 18, které budou zajišťovat provoz zejména na linkách 375 a 367. Mimochodem, od roku 2009 firma nakoupila již 21 kloubových autobusů od tohoto  výrobce.  Současně pro linky MHD Praha ( 166 a 186) byly pořízeny tři autobusy SOR 9,5m BN.  Tyto autobusy jsou kompletně vybaveny dle nových standardů kvality PID včetně plné klimatizace, kompletního OIS a rozšířené výbavy pro cestující. Kromě již tradičních standardů jsou autobusy doplněny o kamerový systém, sčítání cestujících i preferencí na křižovatkách.

Obnovení plného provozu

Vážení cestující, k datu 25.5. jsou všechny linky, vyjma 671, zajišťovány v plném rozsahu.

Na lince 671 je obnoven částečný provoz bez obsluhy Přezletic a Podolanky. Zajištěny jsou spoje v 7:36 z Jenštejna do Brandýsa a v 13:15 zpět z Brandýsa do Jenštejna.

Prosíme cestující, aby i nadále pro nákup jízdenek  preferovali  bezhotovostní platby (mobilní aplikaci PID LÍTAČKA, platba bankovní kartou a jízdenky z prodejních automatů nebo informačních kanceláří ).  Odbavovací zařízení v autobusech jsou vybavena pro bezhotovostní platby i čtecím zařízením QR kódů. Prosíme dodržujte i nadále hygienické zásady pro snížení přenosu onemocnění. Bezhotovostní styk navíc urychlí samotné odbavení v autobusech a eliminuje případná zpoždění autobusů. Děkujeme