Brozánky; zrušení zastávek

Výluka - logo
dne 27.5. od 7:00 do 17:00

Z důvodu uzavírky průjezdu obcí Brozánky pojedou linky 466 a 475 odklonem mimo zastávky Hořín,Brozánky a Hořín,Brozánky,Staré Brozánky

Stará Boleslav; zrušení zastávky Sídliště

Výluka - logo
od 25.5. do 11.6.

Z důvodu Stavebních prací v prostoru zastávky bude od 25.5. do 11.6. zrušena zastávka St.Boleslav, Sídliště pro směr St.Boleslav,aut.st.

Z důvodu částečné uzavírky a řízení provozu pomocí SSZ bude od 5.6. do 11.6. zastávka St.Boleslav, Sídliště pro oba směry.

Náhradou linky obslouží zastávku St.Boleslav, Na Panském

Třeboradice; změna konečné a výchozí zastávky pro linky 110 a 166

Výluka - logo
od 22.5. do odvolání

Z důvodu havarijní opravy kanalizace v prostoru zastávky Třeboradice bude provoz linek upraven následovně:

Linka 110 prodloužena do zastávky Králova.

Linka 166 bude ukončena v zastávce Králova. Zastávka Třeboradice bude využívána pouze pro nástup.

Výstupní zastávka Králova a nástupní pro linku 110 bude umístěna v ul. U Hřbitovů

Brandýs n.L.; odklon linek 346, 376, 478 a 655

Výluka - logo
ZKRÁCENO do 2.6.

Z důvodu uzavírky ul. Královická pojedou linky odklonem následovně:

Linka 346 pojede přes zastávky Náměstí – Vrábí – Continental – Baumit – Zápy, Tesco Brandýs n.L. (neobslouží zastávky U Soudu a Pekárny)

Linka 376 pojede přes zastávky Vrábí – Continental – Baumit – Zápy, Tesco Brandýs n.L. (neobslouží zastávky Náměstí, U Soudu a Pekárny)

Linka 478 přes zastávku Brandýs n/L, Fakulta (neobslouží zastávku U Soudu)

Linka 655 neobslouží zastávky Brandýs n.L., U Soudu a Brandýs n/L, Fakulta

Již třetí elektrobus na Mělníku

V souladu s podporou bezemisních vozidel  firma ČSAD Střední Čechy pokračuje ve zkušebním provozu elektrobusů.

Řešení  firmy IVECO BUS pro udržitelnou městskou mobilitu reprezentuje  elektrobus s označením  E-WAY. Třídveřový a 12 metrů dlouhý plně elektrický model s nočním dobíjením, kamerovým zrcadlovým systémem a nejnovější technologií baterií.

Nová generace baterií Forsee Power ZEN pro noční nabíjení v depu zvyšuje kapacitu jedné baterie na 42 kWh. Tyto nové nechlazené a nevyhřívané vysokoenergetické baterie NMC (nikl, mangan, kobalt) poskytují provozovatelům o 20 % více energie, což na palubě 12 m dlouhého modelu deklaruje výrobce  dojezd až 400 km při maximální kapacitě 462 kWh.

Zkušební provoz v plném provozu s cestujícími probíhal v období od 24. dubna do 5. května na  příměstských linkách 474  Dobřeň – Mělník a 747 Mělník – Byšice.

E-WAY nabízí nejkomplexnější a nejflexibilnější řadu na trhu s řešením, které odpovídá specifickým potřebám dojezdu každého zákazníka, s modely dostupnými ve čtyřech délkách (9,5 m, 10,7 m, 12 m a 18 m), dvěma technologiemi baterií pro každé specifické použití: vysokoenergetické články NMC (nikl-mangan-kobalt) pro noční nabíjení v depu, vysoce výkonné články LTO (oxid lithium-titaničitý) pro rychlé příležitostné nabíjení a třemi režimy nabíjení: přes noc v depu (připojení CCS Combo 2) a příležitostné nabíjení přes pantograf (vzestupné nebo sestupné).