linka 376; odklon Svémyslice -Zápy

Výluka - logo
od 1.10. do 16.11.

Z důvodu uzavírky silnice mezi obcemi Svémyslice a Zápy pojede linka 376 odklonem

S ohledem na délku objízdné trasy jsou ranní spoje do 7:00 hod. vedeny pouze v úsecích Praha – Svémyslice a Zápy – Brandýs n.L. Pro spojení Zápy – Praha využijte přestup v Brandýse n.L.

linka 373, odklon Sedlec – Zdibsko

Výluka - logo
od 19.9.. do 30.11.

Z důvodu uzavírky silnice Sedlec – Zdibsko pojede linka 373 odklonem mimo zastávku Sedlec, PEMA (zrušena bez náhrady)

Zastávka Klecany, Zdibsko pro směr Praha bude přemístěna do zastávky linky 370

Další zkušební  elektrobus na Mělníku

V souladu s připravovaným zákonem o podpoře nízkoemisních vozidel firma ČSAD Střední Čechy pokračuje ve zkušebním provozu elektrobusů. V průběhu července 2022 byl na příměstských linkách v ostrém provozu nasazen autobus od společnosti SOR. Jedná se o celonízkopodlažní typ městského autobusu s označením SOR NS 12 v délce 12 m. Dle technické specifikaceje bus opatřen motorem s výkonem 160 kW umístěným v zadní části vozu. Dojezd elektrobusu v městském provozu na jedno nabití se základní baterií je min.170 km. Součástí elektrobusu je i dobíjecí stojan na pomalé nabíjení (3x400V – 63A – doba nabíjení cca. 7 hod.). Pro rychlé dobíjení je rovněž možné zakoupit rychlonabíjecí stojan (nabíjení kabelem). Pro tyto účely byla rovněž pořízena na provozovně na Mělníku nová trafostanice, která by umožnila současné nabíjení několika autobusů během noci. V případě výhodných  provozních parametrů a zejména při zajištění ekonomických podmínek bude firma v průběhu cca 1 roku připravovat podklady pro vyhlášení veřejné soutěže na nákup elektrobusů.

Praha, Kbelská; přemístění zastávky

Výluka - logo
od 8. do odvolání

Z důvodu rekonstrukce křižovatky ulic Poděbradská x Průmyslová x Kbelská je zastávka Kbelská pro směr Letňany – Třeboradice přemístěna o cca 50m proti směru jízdy, k provizornímu nástupišti

Strenice; odklon

Výluka - logo
od 11.7. do 31.10.

Z důvodu uzavírky mostu v obci Strenice dochází k úpravě trasy linek 728 a 728 v úseku Strenice – Krnsko